„Uśmiech J.”
Chcę kupić tę książkę z autografem

Cena książki: 30 zł
Koszt wysyłki 10 zł.

  Książka Wakacji 2018 (wg Czytelników Imperium Kobiet)

  Przypadek czy przeznaczenie? Co zrobisz, gdy twoje życie rozsypie się, zanim na dobre się zaczęło? Gdy puzzle rzeczywistości nie pasują kształtem i wielkością do twoich oczekiwań i planów, a marzenia, które stanowiły sedno twoich działań, okazują się nierealne? Marta wkracza w dorosłość. Niespodziewana informacja przekreśla jej szanse na wymarzone życie. Dziewczyna rezygnuje z marzeń i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, urządzić swoje miejsce w świecie. Do czasu. Woda, która od pierwszych stron wpisuje się w historię każdego z bohaterów książki, od lat wyznaczając bieg ich życia i decydując o układzie sił, jest żywiołem, który niszczy, zabiera, karze, ale i przynosi nadzieję i nowe perspektywy. Malowniczość opisów, dynamiczna narracja i zwroty akcji to wyznaczniki „Uśmiechu J.”. Książka zostawia czytelnika z pytaniami o granice ingerencji w czyjeś życie i zmusza do buntu przeciwko bezradności, beznadziei i bezwolnej zgodzie na to, co przynosi los.

  Opinie

  • Dla tej książki warto odłożyć smartfon i razem z jej bohaterką poczuć trochę prawdziwych emocji i poznać trochę prawdziwego życia. Polecam. s

   -- Jacek Kawalec - aktor
  • Dla mnie, reżyserki filmów dokumentalnych, „Uśmiech J.” składa się nie ze słów, lecz z obrazów. W trakcie czytania miałam wrażenie, że oglądam film. Z wciągającą fabułą, wyrazistymi bohaterami i nagłymi zwrotami akcji.

   -- Beata Hyży-Czołpińska - scenarzystka, reżyserka filmów dokumentalnych
  • „Uśmiech J.” to powieść o miłości, tęsknocie i cierpieniu. Polecam wszystkim! Czyta się jednym tchem, zapada w sercu i pamięci.

   -- Małgorzata Rokicka- Szymańska - starszy kustosz Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego
  • Powieść czyta się znakomicie. Przeczytałam właściwie w jeden dzień. Jest lekka, a jednocześnie bardzo wzruszająca i bliska życiu. Gratuluję pióra!

   -- Hanna Lewandowska - poetka
  • Aneta Zamojska udowadnia, że powieść dla kobiet nie musi ociekać lukrem, aby nie można się było od niej oderwać. W historii bohaterki przeglądamy się w jak lustrze, odnajdujemy odpryski własnych przemyśleń i doznań, własnych traum i życiowych zakrętów. Uśmiech J.” to książka niepokojąca, zanurzona w odmętach życia, przenikająca autentyzmem, pełna zaskakujących zwrotów wydarzeń, niedopowiedzeń i tajemnic, angażująca czytelnika do ostatniej strony.

   -- Jolanta Chrostowska-Sufa - otokorekta.pl, Pociąg do ksiąg, zaksiazkowani.blogspot.com

  Zobacz też

  „Sekundy do szczęścia”
  Książka

  „Sekundy do szczęścia”

  Zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś w ważnym momencie podjęła inną decyzję? Gdyby losy inaczej się potoczyły? […]

  Dowiedz się więcej o książce

  Chcesz otrzymywać powiadomienia o nadchodzących szkoleniach? Zapisz się do newslettera