author

Jak większość z nas wie, życie jest podróżą, więc ja też odwiedzałam inne rejony, zanim dotarłam do miejsca, w którym jestem.

Jestem absolwentką studiów filologicznych – z dyplomem mgr filologii polskiej oraz studiów podyplomowych „Psychologia zarządzania w gospodarce” na Uniwersytecie Wrocławskim oraz trzech innych „podyplomówek”,

Przez 13 lat pracowałam jako dziennikarka prasowa i telewizyjna. W tym czasie poznałam mnóstwo interesujących osób, zdobyłam ogrom nowej wiedzy, nawiązałam wiele przyjaźni. Otwarcie na innych zaowocowało nominacją do nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie dziennikarstwa obywatelskiego „Dziennikarz z naszych stron” Fundacji Stefana Batorego – w kategorii dziennikarstwo prasowe (2000 r.). Z kolei pracując już w telewizji mój warsztat został dostrzeżony w 2010 roku, kiedy to przyznano mi I miejsce w kategorii TV za najlepszy materiał telewizyjny w  konkursie dla dziennikarzy „Nie przegap zmian na Wschodzie” pod patronatem Polskiej Agencji Prasowej, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Fundacji im. Roberta Schumana i miesięcznika „Press”. Prowadziłam też wiele warsztatów dziennikarskich na uczelni oraz w liceach.

Zawsze fascynowała mnie przyroda, jej równowaga i spokój. Z ogromną przyjemnością podjęłam się więc funkcji rzecznika prasowego trzech pierwszych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów (2000-2004) oraz I i II Międzynarodowego Forum Ekologicznego „Ekoraj” (2000-2004). Spotkania z filmowcami i ludźmi obcującym na co dzień z naturą wzbogaciły mnie o nowe spojrzenie na świat: spokojniej, bez pośpiechu. Moja praca została też nagrodzona przez dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego wyróżnieniem za działalność reporterską rzecz ochrony bagien biebrzańskich (2001) oraz raz statuetką Ekomen (2007 – Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku) za efektywną współpracę na rzecz ochrony przyrody.

Jako że lubię odrywać nowe „lądy” i stawiać sobie wysoko poprzeczkę, postanowiłam rozruszać jeszcze bardziej aktywną część umysłu i ja, humanistka  ukończyłam studia podyplomowe Audytu Wewnętrznego i Audytu Funduszy Unijnych – po czym napisałam „twardy”, to znaczy inwestycyjny projekt w ramach RPO Warmia i Mazury 2007-2013 o wartości 3,4 mln zł, który otrzymał dofinansowanie i został zrealizowany.

Przez 11 lat byłam kierownikiem w instytucjach kultury tworząc nowe projekty kulturalne i edukacyjne, pracując na co dzień z artystami i ludźmi ze świata kultury. Jest to rozwojowa praca, dająca dużo satysfakcji i wymagająca kreatywności oraz umiejętności pracy z zespołem.

Cały czas mi jednak czegoś brakowało i ciągnęło w jeszcze innym kierunku.

Wiedziałam … to praca z ludźmi na innym poziomie – edukacyjnym, i inspirowanie ich do odkrywania swego potencjału i korzystania ze wszystkich swoich mocnych stron.

Dlatego zaczęłam cały cykl kursów i szkoleń: Praktyk NLP, Mistrz Praktyk NLP – autoryzowanych przez Polskie Stowarzyszenie Trenerów NLP.

Skuteczne metody pracy z dorosłymi poznałam na kursach trenerskich poświadczonych certyfikatami.

Następnie ukończyłam szkolenie coacha i coacha kryzysowego, by wspierać osoby w ich dążeniach i celach.

Kolejne etapy edukacji to Szkoła Coachingu Zespołowego i Grupowego

Szkoła Trenerów Dramy

Konsultant Maxie DISC

studia podyplomowe „Doradztwo zawodowe”

studia podyplomowe „Zarządzanie oświatą”

ukończyłam całościowe szkolenie (I i II stopień) Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

ukonczyłam szkolenie trenerskie gry coachingowej „Podróż bohatera”

i wiele innych szkoleń pod okiem specjalistów.

Nie ustaję w podnoszeniu swoich kwalifikacji

rozpoczęłam 4-letni kurs psychoterapii w Instytucie Ericksonowskim.

I ciągle się szkolę 🙂