Premiera książki Anety Zamojskiej „Uśmiech J.”

Opis eventu

Przypadek czy przeznaczenie?

Co zrobisz, gdy twoje życie rozsypie się, zanim na dobre się zaczęło?

Gdy puzzle rzeczywistości nie pasują kształtem i wielkością do twoich oczekiwań i planów, a marzenia, które stanowiły sedno twoich działań, okazują się nierealne?

Marta wkracza w dorosłość. Niespodziewana informacja przekreśla jej szanse na wymarzone życie. Dziewczyna rezygnuje z marzeń i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, urządzić swoje miejsce w świecie. Do czasu.

Woda, która od pierwszych stron wpisuje się w historię każdego z bohaterów książki, od lat wyznaczając bieg ich życia i decydując o układzie sił, jest żywiołem, który niszczy, zabiera, karze, ale i przynosi nadzieję i nowe perspektywy.

Malowniczość opisów, dynamiczna narracja i zwroty akcji to wyznaczniki „Uśmiechu J.”.

Książka zostawia czytelnika z pytaniami o granice ingerencji w czyjeś życie i zmusza do buntu przeciwko bezradności, beznadziei i bezwolnej zgodzie na to, co przynosi los.

Recenzje:

Dla mnie, reżyserki filmów dokumentalnych, „Uśmiech J.” składa się nie ze słów, lecz z obrazów. W trakcie czytania miałam wrażenie, że oglądam film. Z wciągającą fabułą, wyrazistymi bohaterami i nagłymi zwrotami akcji.

Beata Hyży-Czołpińska

scenarzystka, reżyserka filmów dokumentalnych

„Uśmiech J.” to powieść o miłości, tęsknocie i cierpieniu. Polecam wszystkim! Czyta się jednym tchem, zapada w sercu i pamięci.

Małgorzata Rokicka- Szymańska

starszy kustosz Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku,

kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego

Powieść czyta się znakomicie. Przeczytałam właściwie w jeden dzień. Jest lekka, a jednocześnie bardzo wzruszająca i bliska życiu. Gratuluję pióra!

Hanna Lewandowska

poetka

Aneta Zamojska udowadnia, że powieść dla kobiet nie musi ociekać lukrem, aby nie można się było od niej oderwać. W historii bohaterki przeglądamy się w jak lustrze, odnajdujemy odpryski własnych przemyśleń i doznań, własnych traum i życiowych zakrętów.

„Uśmiech J.” to książka niepokojąca, zanurzona w odmętach życia, przenikająca autentyzmem, pełna zaskakujących zwrotów wydarzeń, niedopowiedzeń i tajemnic, angażująca czytelnika do ostatniej strony.

Jolanta Chrostowska-Sufa

otokorekta.pl, Pociąg do ksiąg, zaksiazkowani.blogspot.com

Zapraszam Was do świata Marty! Bądźcie jej towarzyszami w cudownych i tragicznych chwilach. Bo los bywa przewrotny.

Autorka

Aneta Zamojska

Trenerka rozwoju osobistego, coach, wykładowca akademicki. Po ukończeniu filologii polskiej przez trzynaście lat pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna.

Obecnie jako trenerka rozwoju osobistego i coach efektywnie wspiera ludzi i organizacje w procesie zmian. I czerpie z tego radość. Spotkania autorskie stały się jej kolejną pasją – rozmowy o wartościach, sensie życia i celach motywują i nieustannie dostarczają inspiracji. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką dwójki cudownych dzieci. Kocha odkrywcze wycieczki rowerowe, swoje Mazury, Biebrzę i pozytywnych ludzi.

anetazamojska.pl

Facebook/Aneta Zamojska Trener Coach

Kiedy i gdzie

12 grudnia 2018
18.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku

Lokalizacja