Mazurski Instytut Rozwoju – audycja Anety Zamojskiej

Opis eventu

Zaczynamy luty, czyli miesiąc który kojarzy się ze świętem zakochanych. W sklepach widzimy mnóstwo czerwonych serduszek, repertuar kin i wydarzeń jest przygotowywany pod Walentynki, a rezerwacje w restauracjach są już dawno zrobione. Miłość jest tematem przewodnim tego miesiąca.

Spójrzmy na literaturę – nie ma chyba utworu, gdzie nie przewijałby się wątek miłości. Maturzyści zwłaszcza mają tę wiedzę patrząc z perspektywy na wszystkie epoki. I tego uczymy się w szkole, zaczynając od najsłynniejszej pary, czyli Romea i Julii, przez Zosię i pana Tadeusza, Kmicica i Oleńkę, po Wokulskiego i Izabelę z „Lalki”. A filmy? Przecież w każdym z nich jest wątek miłosny.

A czym jest miłość z perspektywy psychologicznej? O tym właśnie opowiem w lutowej audycji powołując się na prof. Bogdana Wojciszke i jego książkę „Psychologia miłości”.

Otóż miłość to nie taki prosty proces, składa się bowiem z trzech innych. Są nimi: intymność, namiętność i zaangażowanie w utrzymanie związku. Takiego rozróżnienia po raz pierwszy dokonał Robert Sternberg i do tej pory funkcjonuje w psychologii.

Miłość w pojęciu psychologicznym, powinna zawierać trzy składowe, zaś ich proporcje zależą od fazy związku. Miłość po prostu ulega nieuchronnym zmianom. Nie z powodu słabości charakteru czy zewnętrznych trudności, lecz dlatego, że taka jest natura tego uczucia.

Życząc Państwu cudownej miłości, pełnej, wzajemnej i rozwijającej,

zapraszam do wysłuchania audycji :-)

Zapraszam :-)

4 lutego 2019 r., poniedziałek,

godz. 7.20, 13.20

90,7 FM

Można też posłuchać on-line:

online: https://bayerfm.eu/

Kiedy i gdzie

4 lutego 2019
7.20, 13.20
Radio Bayer FM, 90.7 fm Ełk, można posłuchać on-line https://bayerfm.eu/

Lokalizacja